Aralık 6, 2023

Günün Kuponu: 21 Eylül 2022

21 Eylül 2022 Çarşamba günü oynanacak maçlar arasından seçilen bankolar; günün kuponu listesinde Jokerbet TV farkıyla okuyucuyla buluşuyor.

İskoçya – Ukrayna (21:45) 2.5 Alt – 1.61

UEFA Uluslar Ligi’nde heyecanın son virajına gelindi. Dünya Kupası’nda da eleme maçlarında karşı karşıya gelen İskoçya ve Ukrayna; B Ligi 1. Grup liderliği için bir kez daha kozlarını paylaşacak. Ev sahibi İskoçya, son yıllarda yakaladığı kadro istikrarı sayesinde kupalardaki temsil oranını artırmayı başardı. Ancak Dünya Kupası play-offunda Ukrayna karşısında gülen taraf olamadı. Andrew Robertson’ın liderliğinin net bir biçimde görüldüğü ev sahibi ekip; burada alacağı sonuçlarla en üst seviyeyi deneyimlemek istiyor. Savunma odaklı oyun anlayışını Ukrayna karşısında da denemesi beklenen İskoçlar; az gollü bir galibiyet senaryosunu uygulamaya çalışacak.

Savaş sürecinde yaşananları atlatmaya çalışan Ukrayna ise; takım yönünden bakıldığında Dünya Kupası play-offlarında yaşadığı sıkıntıları geride bırakmayı hedefliyor. Galler’e yenilerek kupanın kapısından dönen deplasman ekibi; geçtiğimiz yıla oranla daha kontrollü bir anlayışta. EURO 2020’de Shevchenko’nun oynattığı pozitif oyunu geride bırakan Ukrayna; daha defansif ve agresif bir tarz benimsedi. Savaşın devam ettiği bu dönemde futbolla hayata tutunmaya çalışan milli takım üyeleri ise; grup liderliği için defansif kaliteyi yükseltmenin peşinde. Kontratak hücumları ise İskoçya karşısında gol bulmak için en önemli silah olabilir. Her iki ekibin de kontrol odaklı oluşu, maçın az gollü geçeceğine işaret ediyor.

Avispa Fukuoka – Sanfrecce Hiroshima (13:00) MS2 – 1.63

Japonya Lig Kupası’nda yarı final maçları bugün oynanıyor. Küme hattından kurtulma mücadelesi veren Avispa Fukuoka; zirveyi kovalayan ekiplerden Sanfrecce Hiroshima’yı ağırlıyor. Fukuoka’nın kısıtlı bütçesine rağmen ligde gösterdiği performans, ülkenin futbol otoritelerince takdirle karşılandı. Ancak takımın üst seviye ekiplere karşı varlık gösterememesi, bu sezonki en büyük problemi olarak öne çıktı. Önümüzdeki sezonlarda da lige renk katması beklenen Fukuoka; kupada da üstün bir başarı sergiledi. Yarı finali tarihinde ilk defa gören ev sahibi ekip; bu aşamada turu bırakmamak adına elinden geleni yapacaktır.

Bu sezon ligin heyecanlı geçmesini sağlayan ekiplerden olan Sanfrecce Hiroshima; ligin dev ekiplerine adeta kök söktürüyor. Yokohama’nın farkı açtığı bu dönemde yakalamaya çalışan son iki ekipten biri olan Hiroshima; gol yollarında etkin ve savunma yönünden problemli bir görünümde. Oyunun her iki tarafının seyrini sağlayan ekiplerden olan Hiroshima; deplasman karnesiyle beklentileri tam anlamıyla karşılamamakta. Ancak kupa maçlarında hedefe odaklanabilecek bir görünümde olmaları ve Fukuoka’nın kapasitesinin yetmeme ihtimalinin bulunması; maçın Hiroshima lehine geçeceğini gösteriyor.

Cruzeiro – Vasco da Gama (03:00) MS1 – 1.65

Brezilya 2. Ligi’nde, ülkenin en köklü takımlarından ikisi karşı karşıya geliyor. Ligde açık ara fark atan ve bu hafta itibarıyla Serie A’yı garantileyen Cruzeiro; eski günlere dönmek adına ilk adımlarını alt ligde attı. Alt yapı odaklı ve yetenekli bir kadro kuran ev sahibi ekip; pozitif oyunuyla Serie B’ye net bir üstünlük sağladı. Özellikle de iç saha maçlarına rakiplerine epey baskın çıkan Cruzeiro; bir üst ligde de en tepeleri zorlamayı arzuluyor. Eski günlerindeki gibi şampiyonluk kovalama hevesi bulunan Brezilya devi; bu maçta ise bir diğer Brezilya devine karşı, rekabet sebebiyle varını yoğunu ortaya koyacaktır.

Küme çıkma konusunda avantajlı konumda olanlardan Vasco da Gama ise; tıpkı Cruzeiro gibi gerileyen ekiplerden oldu. Rakiplerine oranla daha az yatırım yapma fırsatı bulan deplasman ekibi; bu sebeple de önemli kadrolar kuramadı. Ancak eldeki malzemeyi küme çıkma seviyesine getiren Vasco; bu hedefe çok yaklaştı. Cruzeiro maçında ise, tam da bu sebeple galibiyeti şart görmekteler. Ancak ev sahibinin oyun ve oyuncu kuvveti, Vasco’ya oranla çok daha önde. Motivasyonuyla Vasco’nun ihtimali artsa da, kalite farkının kendisini hissettirebilir. Bu sebeple de Cruzeiro galibiyeti çok daha olası.