Aralık 6, 2023

Günün Kuponu: 19 Eylül 2022

19 Eylül 2022 Pazartesi günü oynanacak maçlar arasından seçilen bankolar; günün kuponu listesinde Jokerbet TV farkıyla okuyucuyla buluşuyor.

Tenerife – Malaga (22:00) 2.5 Alt – 1.55

İspanya 2. Ligi’nde haftanın kapanışı Tenerife ile Malaga arasında oynanacak maçla yapılıyor. Ligin ilk beş haftasına formsuz başlayan Tenerife; benzer durumdaki rakibini alt ederek üst sıralara çıkmak istiyor. Eski günlerini arayan ekiplerden olan ev sahibi; üretkenlik problemini yaşayan takımlardan yalnızca biri. İkinci ligde benzer durumda olan diğer takımlardan farklı olarak; Tenerife’nin skoru tutamama sorunu yaşaması sebebiyle küme hattına gerilediği görüldü. Bu maçla birlikte tek bir golle skoru tutmayı denemesi beklenen ev sahibi ekip; rakibinin düşüşünü devam ettirmeyi ve kendi yükselişini başlatmayı planlıyor. Savunma kurgusunun başarısı, Tenerife için kilit bir önem taşıyor.

Eski günlerini arayan bir diğer takım olan Malaga ise; Tenerife’nin yalnızca 1 puan gerisinde. Rakibiyle benzer sorunları yaşayan ve benzer bir oyunu tercih eden deplasman ekibi; rakip kaleye gitmekte oldukça zorlanıyor. Ancak savunma hattının Tenerife’den de kötü durumda olması, mağlubiyet sayısının daha fazla olmasına yol açtı. Her iki ekibin de üretkenlik sorunu yaşaması; oyunun oldukça kısır geçeceğine işaret ediyor. Bu nedenle de alt tercihini kuponlara kolayca eklemek mümkün.

Atletico Goianense – Internacional (02:00) 2.5 Alt – 1.76

Brezilya Serie A’da yarış tüm hızıyla sürüyor. 27. haftanın son maçı niteliğindeki bu mücadelede ise; Atletico Goianense ve Internacional karşı karşıya geliyor. Küme düşmemek adına puan kazanma serisi oluşturması gereken Atletico Goianense; maç eksiğiyle birlikte küme hattı sınırının 6 puan gerisinde. Son 3 maçtan mağlubiyetle ayrılan ev sahibi ekip; üretken olmayışının ve rakiplerine oranla daha sıkıntılı bir savunma yapısının kurbanı. Haftalardır düzelme emaresi göstermekten uzak olan Goianense; eldeki kadro yapısıyla ağırlıklı olarak kontratak oyununu tercih ediyor. İç sahada daha fazla aksiyona girebilen Goianense; Internacional gibi zorlu bir ekipten puan almak adına elinden geleni yapmaya çalışacak.

Son haftaların formda ekibi Internacional ise; yakaladığı form grafiğini iç saha performansına borçlu. Evinde kurduğu baskılı oyun anlayışıyla Libertadores’e katılma potasına giren Internacional; deplasman maçlarında ise beklentilerin uzağında kalabiliyor. Geçiş oyunu odaklı bir sistemi bulunan deplasman ekibi; bu nedenle dış sahada daha kontrollü bir konuma geçiyor. Goianense karşısında hücumu biraz daha ön plana alması beklenen Internacional; oyun pratiği ve rakibin direnç koyma isteğiyle karşılaşabilir. Bu sebeple de taraf bahsi yerine alt tercihine yönelmek daha sağlıklı bir çözüm olacaktır.

Rot-Weiss Essen – Saarbrücken (20:00) 2.5 Üst – 1.74

Almanya 3. Ligi’nde kümede kalma mücadelesi veren Rot-Weiss Essen; üst sıralara oynayan Saarbrücken’i ağırlıyor. Almanya’nın en köklü takımlarından biri olan Rot-Weiss Essen; uzun yıllardır alt kümelerden kurtulma çabası vermekteydi. Ancak ekonomik problemler nedeniyle 3. lig seviyesine dek gerileye ekip; burada da kümede kalma savaşı vermek durumunda kaldı. Kalesini gole kapatmakta zorlanan ev sahibi ekip; iç sahada oynadığı 4 maçta toplamda 12 gol yedi. Savunma sorununu çözememesi nedeniyle alt sıralarda kalan Essen; 4. lig seviyesine inmemek adına hücum performansını yükseltmenin peşinde. Savunma problemlerini çözmüş bir şekilde Saarbrücken’i ağırlamayı hedefleyen Essen; zorlu geçmesi beklenen bu sezonda elinden geleni yapacak.

2. Lig’den yakın dönemde düşen Saarbrücken ise, ilk 8 maçında mağlubiyet almadı. Hem iç hem de dış sahada ortalama üstü bir grafik yakalayan deplasman ekibi; özellikle de deplasman maçlarında oldukça üretken bir profildeydi. Ancak iç saha maçlarında kısır bir oyun sergilenmesi, takım hakkındaki fikirlerin netleşmemesine yol açtı. Üst sıralardaki rakiplerinin üretkenlik seviyesine çıkamayan Saarbrücken; ileriye doğru bir adım daha atmak adına, görece kolay maçlarda skor kabiliyetini geliştirmeyi planlıyor. Essen karşısında da galibiyet hedefiyle sahaya çıkan Saarbrücken; rakibin golle karşı koyma ihtimali nedeniyle tam anlamıyla favori değil. Bu sebeple de üst tercihi denenebilir.